HER YENİ GÜN BİR UMUT…

 

Her doğan günle aydınlanır bütün umutlar.Sevinçler, üzüntüler, heyecanlar, mutluluklar…

5 Aralık benim için herşeyden habersiz zaman akarken hüzün ve üzüntü getirirken; şimdi yaşam hikayesini sizinle paylaşacağım minik kahramanımız ve onu bekleyenler için şaşkınlık, sevinçle gelmişti. Annesine kavuşmak için biraz sabırsızlanmıştı belli ki minik kahramanımız. 27 hafta 5 günlük dünyaya gözlerini açmıştı ve artık yaşam savaşı başlamıştı. Evet o çok güçlü bir savaşçıydı. 1400 gramdı doğduğunda. Annesinin yediği ekmekler ve yumurtalar sayesinde 🙂

Anne ve babası hamilelik haberini alınca çok mutlu olmuşlardı.Heyecanlı bekleyiş başlamıştı ikisi içinde. Annesinin merak ettiği duygular vardı: ‘Hamileliğimin  başından beri  hep merak ettim ne zaman midem bulanacak, ne zaman aşereceğim diye. Hiç aşermedim, bu duyguyu hep merak ettim açıkçası. Hamileliğim çok rahat geçti , kendimi hamile gibi hissetmiyordum. Gayet rahat her işimi yapabiliyordum. Bir insan tek seferinde kaç duyguyu aynı anda  yaşayabilir ki? Aklımda bir sürü sorular ; acaba sağlıklı mı cinsiyeti ne, ne zaman kavuşacağım vs…’

Dördüncü aya gelmiştik. Artık daha da iştahı artmıştı annesinin. Ultrasonda görme vaktiydi. Haftasına göre iki hafta önde gidiyordu kilosu gelişimi. Bunun onun için en büyük şansı olacağından habersizdi savaşçımız. Günler geçiyordu yavaş yavaş sabırsız kahramanımız sinyaller vermeye başlamıştı annesine. Annesi anlatıyordu:’Birgün evde otururken belimde ve karnımda ufak ufak ağrılar başlamıştı. Eşim acile gitmemizi istedi ama ben kötü  birşey olduğunu düşünmediğim için gitmek istemedim. İki gün evde ufak ufak ağrılarım olunca doktoruma gittim ve bana erken doğumun olabileceğini söyledi, sancılarım başlamıştı.O an dünya başıma yıkıldı.Çünkü bebeğim daha çok küçüktü tam 27 haftalık.Erken doğum riskine karşı hastanede yatışım yapıldı. Bebeğim küçük olduğu için doğumu ertelemek ve sancıları kesecek ilaçlar verdiler. Bu arada ağrılarım çok arttı, yatakta sancıdan kıvranmaya başladım. Ağrı kesiciler ve ilaçlar en yüksek dozda verilmeye başlandı. Ağrılarım artık çekilmez hale gelmişti. Ben o ağrıları çekmeye razıydım en azından doğumu bir ay daha erteleyebilirsek eğer bebeğin yaşama şansının artacağını düşünüyorduk. 5 gün doğumu erteleyebildik. Sabırsız bebeğim 27 hafta 5 günlük iken dünyaya geldi. Bebeğim küvöz ile başka bir hastanenin yoğun bakımına alındı.Taburcu olduğum gibi bebeğimi görmeye gittim. Doktorumuz güçlü bir bebek olduğunu söylemişti’.

Artık özverili bir bakımın gerekeceği günler başlamıştı bizim için. Günler geçiyordu kimi gün üzülüyor kimi seviniyorduk savaşçımız hızla büyüyordu. Bütün kontrolleri yapılıyordu.Artık kilo alması ve taburcu olacağı günü beklemesi gerekiyordu.

‘Şükürler olsun ki bebeğimin herhangi bir sağlık problemi yok, bebeğimize kavuşmak için kilosunun 2000 gr bulmasını bekliyoruz. Benim küçük meleğim hiç beklemediğimiz bir anda dünyaya geldi. Her gün saat birde bebeğimi koşarak görmeye gidiyorum,onunla konuşuyorum. Bebeğimi görmeye gidince ilk bebeğime sonra kilosunun yazılı olduğu tahtaya bakıyorum. Kilo aldığını görünce çok mutlu oluyorum’ .

 

 

Ailesinden izin alınmıştır.Değiştirilmesi ve izinsiz paylaşılması yasaktır. Müzik: Evgeny Grinko

 828 total views,  1 views today

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir