Fatma Ana Eli Otu

Fatma ana eli otu;  takip ettiğim bir grupta görmüştüm ve gruptaki gebelerden birisinin doğumu erken başlamıştı ve o henüz fatma ana eli otuna ulaşamamıştı. Bu durumu grupta paylaşan bir gebe ve bunu gören elinde fatma ana eli otu olan başka bir kişi hemen iletişime geçiyorlar ve doğumu başlayan gebe için fatma ana eli otunu doğum dalgalarının başlamasıyla suya koyuyorlar.Peki sonunda ne mi oluyor; doğumunun çok rahat geçtiğini ifade eden mutlu bir anne, birbiri için destek olmuş iki kadın, iki sırdaş…

Fatma Ana Eli Otu Nedir?

Peygamber Efendimizin kızı Hazreti Fatıma tarafından dikildiği rivayet edilen bir bitkidir. Doğum yapan kadınların kolay bir şekilde doğum yapmasına ve çocuk sahibi olmak isteyenlerin, bu bitkinin vesilesi ile çocuk sahibi olacağı düşünülür. Bir çok kişi bu şekilde çocuk sahibi olduğunu söylemektedir.

Fatma Ana Otu Doğumda Nasıl Uygulanır?
Doğuma gidecek olan kadın, sancıları başladığı anda ilk olarak Fatma ana otunu bir miktar  suyun içine koyulur.Bunu kendisi yaparsa iyi olur fakat yapması mümkün değil ise, başka biri de yapabilir.Ardından doğuma gidecek olan kişi bir yudum suyundan içer. Fatma ana otu suyun içinde açılmaya başlar. Bitki açıldıkça kadının rahmi de açılır ve kolay bir doğumu olur. Doğum gerçekleştirdikten sonra bitki sudan çıkarılır ve bitki kurudukça kapanarak eski halini alır. Böylece doğum yapan kadının da rahimi çok hızlı bir şekilde eski halini alır.
Fatma ana otu defalarca aynı maksat için kullanılabilir. Siz faydasını gördüğünüze inanıyorsanız, başkalarının da faydalanması için verebilirsiniz.
kaynak:http://www.ot.gen.tr/fatma-ana-eli-otu.html

 6,229 total views,  1 views today

Etiket(ler): , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir