ERKEN GELEN BİR MUCİZE…

Uzun bir aradan sonra sizleri yeni bir savaşçımızla  tanıştırma vakti. Biraz aceleci davranan 33. haftasında aramıza katılan bir kahramanımız kendisi.

En başından başlayalım bu hikayeye. 7 yaşındaki abisinin kardeş özlemi, anne ve babanın yeni bir nefes isteğiyle kahramanımız başrolde yer alıyor. Hamilelik döneminin ilk ayları annesi için baya zorlu geçmiş. Annesi anlatıyordu: ‘İlk zamanlar biraz zor geçti. İlk önce kese boş dediler. Ama henüz kesede görünmemesi normalmiş. Birkaç gün stresli geçti. Daha sonra rutin doktor kontolleri ve takipleri, mide bulantıları, arada kanamalı bir süreç yaşadım. Bazı ilaçlar kullanmam gerekti’.

Beşinci aydan itibaren rahat bir dönem geçirmeye başlamıştı annesi. Hamilelik güzel gidiyordu. Kontrollerde bebeğin bir sıkıntısının olmadığı söyleniyordu. Herşey çok güzeldi bu dönemde. Ta ki bizim yaramaz bebeğimiz:)  annesi bir akşam uykuya daldığında ilk sinyalleri vermeye başladı. Biraz aceleci davranmıştı. Annesi suyunun gelmesiyle hemen hastaneye gitmişti. Sıkı bir takip ve son ana kadar bekleme dönemi başlamıştı artık. Bir hafta boyunca tahliller, kontroller, nst takibi…. Artık daha fazla beklemek istemeyen savaşçımız mücadelesine başlayacaktı. Annesinin doğumu sezeryan doğum ile gerçekleşti. 1990 gr olarak dünyaya gelen kahramanımızın özenli bir bakıma ihtiyacı vardı. Bizim tanışmamızda burda başlıyor kahramanımızla. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesine yatışı yapıldı. Minik bedeni mücadeleye hazırdı. Özverili bir bakım ve izlem başlamıştı onun için. Günler geçiyordu artık beslenmeye başlamıştı.  Abisiyle de tanışmıştı kahramanımız. Abisi ilk gördüğünde hiç hayal ettiğim gibi değil; oyuncak bebek gibi dese de ertesi gün daha da özlemle kardeşine baktı ve onunla ilgili sorular sormaya başladı.

Annesinin derin  duyguları anlatılamazdı:  –Daha onu kucağıma bile alamamıştım, bir anne için en zoru bu olsa gerek. Eve onsuz gelmek daha da zor. Ama günler geçiyor. Bugün 13 gün olmuş onsuz. Dün ilk kez kucağıma aldım. Ne kadar minik ne kadar savunmasız, dünyaya erken gelmenin ürkekliği. Her yerinde serum izleri , hayat mücadelesine  erken başlamanın zorlukları…İnşallah oğlum bugünler geçecek. Sen belki de herkesten güçlü olacaksın. Allah erken mücadeleye başlamanın mükafatını sana verecek. O küçük kalbin , o küçük ellerin hayata daha da sıkı tutunacak belki de…

Ve güzel sona gelmiştik bebeğimiz 2300 gr oldu ve artık eve gidebilirdi. Hayat mücadelende şimdiki gibi güçlü ol.

 

 

 

Bu yazı aileden izin alarak paylaşılmıştır.Kopyalanması yasaktır.

 657 total views,  1 views today

Etiket(ler): , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir